Tay Tüyü Kumaş Nedir, Tay tüyü kumaşlar nerelerde kullanılır?

Bu yazımızda son yılların en popüler koltuk kumaşı olan tay tüyü kumaşın özelliklerini ve nerelerde rahatça kullanılabileceğini anlatacağız. 


Tay tüyü kumaş nedir?

Tay tüyü kumaşlar, üzerinde tayın tüyleri gibi görünüm ve tay derisi yumuşaklık hissi verdiği için bu isimleri almıştır. İsmindende anlaşıldığı gibi tay tüyü kumaşlar, döşemelik kumaş sektörünün en sık tercih edilen kumaşlarından biridir.


Tay tüyü kumaş nerelerde kullanılır?

Tay tüyü kumaşlar, kullanım rahatlığı ve kolay temizlenebildiğinde ötürü en sık tercih edilen döşemelik kumaş türlerinden biridir. Ülkemizde, ev ve işyerleri başta olmak üzere birçok alanda tay tüyü kumaş kullanılmaktadır. Şimdi aşağıda tay tüyü kumaşların kullanıldığı alanları tek tek inceleyeceğiz.

 1. Tay tüyü Döşemelik Kumaş
 2. Tay tüyü Perde kumaşı
 3. Tay tüyü koltuk örtüsü
 4. Tay tüyü puf
 5. Tay tüyü sandalye
 6. Tay tüyü berjer
 7. Tay tüyü bench
 8. Tay tüyü Josephin
 9. Tay tüyü tabure


Tay tüyü kumaş nasıl temizlenir?

Tay tüyü kumaşlar, günlük hayatta çok sık kullanıldığı için, hayatımızın içerisinde birçok kir ve lekeyede sahip olabiliyor doğal olarak. Evimizde ve işyerimizde tay tüyü kumaşların nasıl temizlendiği şeklinde çok fazla soru almaktayız. Tay tüyü döşemelik kumaş nasıl temizlenir sorusunun cevabını bu linkte detaylı bir şekilde sizler için açıkladık.

Tay tüyü kumaşlar kullanışlı mıdır?

Tay tüyü kumaşlar, ülkemizde insanlarımız tarafından tercih edilmesinin en önemli gerekçelerinden biri kolay kullanışlı olmasıdır. Üzerindeki yumuşak dokusu kayganlık hissi vermez ve tok bir görüntü vererek odaya hoş bir hava katmaktadır. Tay tüyü kumaşların kullanışlı olmasının en önemli diğer sebebi ise temizliği kolay ve leke tutmamasıdır. İşte bu sebeple tay tüyü kumaşlar en sık tercih edilen kullanışlı kumaşların başında

Tay tüyü kumaş toptancıları


Ülkemizde tekstil başkenti olan Bursa'da, hemen hemen tüm kumaş çeşitlerinin üretimi yapılmaktadır. Biz kumaşhane olarak tay tüyü döşemelik kumaşları, toptan ve perakende olarak sizlere ulaştırmaktayız. Türkiye'nin her yerine 48 saat içerisinde ulaştırmak bizim asli görevimizdir.


Tay tüyü kumaş dezavantajları

En sık kullanılan kumaş türlerinden biri olan tay tüyü döşemelik kumaş, diğer kumaş tiplerine göre daha az dezavantaja sahiptir. Bu yüzden ülkemizdeki evlerine birçoğunda, koltuk ve kanepeler başta olmak üzere birçok alanda tay tüyü döşemelik kumaşlar kullanılmaktadır.

Tay tüyü kumaş renk kombinleri

Tay tüyü kumaşların en çok göze hoş gelen renk tonları, daha doğrusu en çok tercih edilen renkleri soft ve pastel tonlardır. Açık ve neon tonları yerine, daha sofistike renk tonları kullanılmaktadır. Mesela tay tüyü kumaşlardan en çok kahve tay tüyü döşemelik kumaş, gri tay tüyü döşemelik kumaş, açık kahve tay tüyü döşemelik kumaş tonları tercih edilmektedir. Bunlara kombin olarak ise desenli tay tüyü döşemelik kumaşlar yada karşıt tonlar olan, kırmızı, siyah, hardal gibi renkler tercih edilmektedir.


Desenli tay tüyü kumaşlar

Desenli tay tüyü kumaşlar, düz renk tay tüyü kumaşlara kombin olarak kullanılmaktadır. Desenli tay tüyü kumaşlar genelde çiçekli olarak satılmaktadır. Ev ortamında sık kullanılan desenli tay tüyü kumaşlar, birçok kumaştan daha fazla tercih edilmektedir.

Tay tüyü kumaş renkleri nelerdir?

Tay tüyü kumaşlar, kırmızı tay tüyü kumaş, haki tay tüyü kumaş, yeşil tay tüyü kumaş, vizon tay tüyü kumaş, mavi tay tüyü kumaş, toz pembe tay tüyü kumaş başta olmak üzere 30a yakın tay tüyü kumaş rengi vardır. Bu renkleri incelemek için tay tüyü döşemelik kumaş sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Tay tüyü koltuk nasıl olur?

Tay tüyü kumaşla kaplı olan tay tüyü koltuklar, genelden ikili koltuk yada üçlü koltuktan oluşur. Genelde ev hanımlarının birinci tercihi olan tay tüyü koltuklara kombine kumaşlarla kırlentte yapılır. Tay tüyü kırlentler kolay temizlenebildiği gibi lekede tutmamaktadır. 

Tay tüyü koltuk takımları, sık olarak ahşap kollu yada deri kollu koltuk takımlarından oluşmaktadır.

Tay tüyü kumaş özellikleri nelerdir?

Sık tercih edilmesinin en büyük sebebi kolay temizlenebilmesi olan bu tay tüyü kumaşların, günümüzde hala popüler olmasının sebeblerini sizler için sıraladık.

 • Kolay temizlenebilir olması
 • Leke tutmama özelliği
 • Diğer kumaşlara göre uygun fiyata sahip olması
 • Göze hoş gelmesi
 • Renk çeşitliliği
 • Dayanıklılık ve sağlamlık
 • Kullanım rahatlığı
 • Yumuşak dokusu

Tay tüyü kumaşın metresi ne kadar?

Tay tüyü kumaşların 1 metresi, 140x100 cm'dir. Yani 1 metre tay tüyü kumaş siparişi verdiğinizde, 140 cm x 100 cm ürün gönderilmektedir. 

Tay tüyü kumaşların fiyatları ise, en uygun olarak bizim internet sitemizde yer almaktadır. Tay tüyü kumaşların fiyatlarını öğrenmek için buraya tıklayarak Tay tüyü döşemelik kumaş sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Uygun fiyat ve garanti politikasıyla, müşterilerimize direkt olarak 7/24 hizmet vermekteyiz.


Tay tüyü kumaş nereden alınır?

En hoş ve göz alıcı dokuya sahip olan, tayın tüyleri gibi görünüme sahip tay tüyü kumaşlar, tekstil merkezi Bursa'da yer alan firmamız kumashane.com'dan alınır. Hem toptancılara hemde perakendecilere hitap eden firmamız, sizlere dahada iyi hizmet vermek için başta tay tüyü döşemelik kumaş olmak üzere birçok kaliteli ve uygun fiyatlı döşemelik kumaşları sayfamızda bulabilirsiniz.