Tay tüyü döşemelik kumaş nasıl temizlenir?

Tay Tüyü Döşemelik Kumaş Temizliği Nasıl Yapılır?

Koltukların ve kanepelerin üzerinde biriken tozların yayılmaması ve dağılmaması için ilk önce elektrikli süpürgenin kumaşlar ve yumuşak dokular için uygun olan parçalarını kullanarak hafifçe süpürün.

Koltuk ve kanepelerin üzerinde herhangi bir leke yada pislik parçası bulunmuyorsa suyla hafifçe temizleyin. Temizleme işlemini yapmak için küçük bir kovaya soğuk su doldurduktan sonra, normal bir temizleme bezi yada havlu yardımıyla silmeye başlayın. Temizleme işlemi bittikten sonra kuru bir bez parçası ile temizlenen yeri silin ve ıslaklığı alın.

Eğer koltuk, kanepe, kırlent, sandalye yada herhangi bir tay tüyü döşemelik kumaşla kaplı bir mobilyanın üzerinde ciddi lekeler mevcutsa, bir kova içine sabun atıp erimesini bekleyin, bu sabunlu su ile tay tüyü döşemelik kumaşı rahatlıkla temizleyebilirsiniz.
Tay tüyü döşemelik kumaş temizliğinde nelere dikkat etmeliyiz?

Tay tüyü döşemelikkumaşlara kolay temizlenebilme özelliğini mikro kapsüller vermektedir. Silinebilme ve kolay temizlenebilme özelliğinin kaybolmaması için kimyasal deterjan ve çok sıcak su ile temizlenmemesi gerekmektedir. Eğer bu şekilde temizlenirse mikro kapsüller özelliğini yitirecek ve bir sonraki seferde leke ve su tutmaya başlayacaktır.

İthal kumaş olan Taytüyü döşemelik kumaşlar, ülkemizde çok sık kullanılan döşemelik kumaşlardan biridir. Görsel olarak Tay’ların yumuşaklığı ve deri yapısını andıran bu kumaşlar, süet ve kadifemsi dokusuyla tercih edilen döşemelik kumaşlar arasında yer almaktadır.


Tay Tüyü Kumaşlar makinede yıkanır mı?

Tay tüyü döşemelik kumaşların çamaşır makinelerinde yıkanması pek sağlıklı olmaz, eğer makinede yıkanabilirse içinde bulunan mikro kapsüller yok olur ve leke tutmama özelliği ortadan kalkar.


Tay tüyü döşemelik kumaşlarla ilgili en çok sorulan sorulardan biri de makineye atılır mı?

Kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Yukarıda belirttiğimiz gibi makinede yıkanırsa, kimyasalı gider ve silinebilme özelliğini kaybeder.


Tay tüyü kumaşın metresi kadar?

Tay tüyü döşemelik kumaşların fiyatını öğrenmek için tıklayınız  

Bu konularla ilgili daha detaylı bir bilgi almak isterseniz 7/24 canlı destek ekibimiz yada whatsapp destek hattımızdan uzman personelimiz ile ÜCRETSİZ bir şekilde iletişime geçiniz.


Döşemelik Kumaş Blog